Dnes (15. decembra) sa rozhodne o budúcnosti Hegerovej vlády. Opozícia totiž podala návrh na vyslovenie nedôvery celej vlády. V parlamente sa čoraz viac špekuluje o reálnej šanci schválenia návrhu, ktorý by výrazne zasiahol do chodu krajiny. K súčasnej kríze sa najnovšie vyjadril aj poslanec Jozef Pročko.

Nie je žiadnym tajomstvom, že bývalý zabávač po vstupe do strany OĽaNO verne stojí pri svojom šéfovi a snaží sa ho obraňovať zo všetkých síl. Dokonca aj vo chvíli, keď hrozí pád vlády, je presvedčený, že Igor Matovič by určite nemal skončiť vo funkcii ministra financií. Podľa jeho slov predsedu podržala aj väčšina členov pri straníckom rokovaní.

Jozef Pročko vo vychvaľovaní svojho šéfa do nebies naďalej pokračuje: ,,Igor Matovič je líder hnutia OĽaNO, je to človek, ktorý vyhral voľby. Je to pre mňa človek morálne čistý, spravodlivý, čestný. Politik, ktorý nekradne, človek, čo na mysli, to na jazyku. Keby všetci boli takí ako Matovič, tak tu sa nekradne a za chvíľu sme ako Švajčiarsko,“ povedal v rozhovore pre portál spravy.pravda.sk.

Poslanec tak po vzore ministra financií verejne útočí na stranu SaS na čele s Richardom Sulíkom. Spoluprácu s liberálmi nazval čistou katastrofou. Podľa jeho názoru ženie Sulíka k pádu vlády iba čistá nenávisť k Matovičovi. Bývalý markizák zrejme pozabudol, že práve rodák z Trnavy pri každej tlačovej besede nezabudne zo všetkého zlého obviniť práve stranu SaS.

Pročko je presvedčený, že vláda Eudarda Hegera sa stala tŕňom v oku predovšetkým smerákov. ,,Polícia vznáša obvinenia, ale nie preto, že by sme jej kázali obviniť Fica, ale preto, že má rozviazané ruky. Polícia preto môže obviňovať tých skorumpovaných politikov, ktorí tu 12 rokov rabovali. A narabovali si veľké peniaze,“ myslí si člen strany OĽaNO.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: spravy.pravda.sk | Foto: FB/Jožo Pročko-stránka