Hnev a agresivita občanov voči politikom narastá predovšetkým po vypuknutí pandémie koronavírusu. Snaha uplatniť protipandemické opatrenia, a zároveň napĺňať volebný program danej politickej strany je čoraz viac náročnejšie. Na vlastnej koži to pocítil aj jeden z politikov, ktorý podľahol vážnym zraneniam.

K šokujúcemu incidentu došlo v piatok (15. októbra) v obedňajších hodinách v kostole Belfairs v anglickom meste Leigh-on-Sea. Poslanec David Amess, ktorý bol členom Konzervatívnej strany, sa na tomto mieste stretol so svojimi voličmi v jeho volebnom obvode. Predmetom diskusií mala byť pandémia koronavírusu, no predovšetkým jeho politické aktivity.

Podľa dostupných informácií mal 25-ročný útočník vojsť do kostola a okamžite zaútočiť na 69-ročného muža nožom, pričom ho viackrát bodol. Člen britského parlamentu bol na mieste ošetrený, no po pár hodinách zraneniam podľahol. Polícia zadržala útočníka, ktorý sa nachádza vo väzbe a čoskoro bude proti nemu vznesené obvinenie. Motív útoku momentálne nie je známy.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: bbc.com  |  Foto: Twitter