Známy europoslanec za stranu Smer – SD je podľa nových informácií hospitalizovaný v špeciálnej nemocnici v Banskej Bystrici. Politik skončil v zariadení už v januári po celkovom kolapse organizmu, pričom ho navštívil aj samotný šéf Robert Fico.

Europoslanec Miroslav Číž sa v posledných mesiacoch trápi s vážnymi zdravotnými problémami. Politik patriaci ku strane Smer – SD má byť podľa informácií týždenníka PLUS 7 DNÍ hospitalizovaný už od januára 2022 na špeciálnej klinike na strednom Slovensku.

V Banskej Bystrici v zariadení Zelený sen s jednotkou dlhodobej intenzívnej starostlivosti má byť v opatere lekárov. Ako dlhodobo chorý pacient sa tak môže dostať i k intenzívnej rehabilitácii. Europoslanec, ktorý sa v Bruseli neukázal od 20. januára, mal prejsť celkovým kolapsom organizmu.

Na zdraví mu pritom nepridalo ani prekonanie Covidu -19. Ako však prezradila jeho kolegyňa Monika Beňová, stav Číža sa má pomaly zlepšovať: “Jediné, čo vám môžem prezradiť, že jeho zdravotný stav sa dlhodobo zlepšuje, čo ma veľmi teší. Chystám sa ho navštíviť budúci týždeň,” uviedla, pričom pozrieť Miroslava Číža mal aj šéf strany Robert Fico. Začiatkom augusta zarmútila verejnosť správa o úmrtí bývalého poslanca NR SR.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: PLUS 7 DNÍ │ Foto: YT/Braňo Závodský Naživo, SMER – Sociálna Demokracia