23. júla sa pred budovou Národnej rady SR uskutočnil protest, pričom nahnevaní Slováci sa dostali až pred vchod parlamentu. Davom sa šírili vulgárne heslá, a dokonca došlo aj k niekoľkým fyzickým atakom. Našinci dokonca nechali pred budovou suvenír vyrobený z dreva.

Bežnou súčasťou protestov sú transparenty s dôležitými heslami, no Slováci tentokrát doniesli aj ručne vyrobenú šibenicu. I keď išlo iba o menšiu atrapu, každému bolo jasné, čo tým chceli protestujúci naznačiť. Po proteste sa ľudia postupne rozišli do vlastných domovov, no drevený suvenír zostal pred vchodom do parlamentu.

Poslanec za stranu OĽaNO Kristián Čekovský neváhal a vzdal do ruky pílku. „V uplynulých dňoch nám prichádzali viaceré správy a maily, v ktorých nám ľudia želali smrť. A to, že budeme pred parlamentom visieť na výstrahu a budú nás vešať na kandelábre. Ja odmietam takúto nenávisť a nemyslím si, že toto patrí do slušnej spoločnosti. Preto som sa rozhodol túto šibenicu odtiaľto zlikvidovať,“ povedal vo videu nabudený politik.

Čekovský pri ukladaní rozpílených kusov do tašiek poznamenal, že by sa mohli hodiť na uvarenie guláša a drevo napokon ponúkol okoloidúcim pred parlamentom, kde zanechal odkaz, že je zadarmo. Situácia sa však môže ľahko zopakovať, keďže Slováci plánujú opäť protestovať, pričom sa na sociálnej sieti mobilizujú na 29. júla.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj | Video: FB/Kristián Čekovský-OĽaNO  |  Foto: FB/Kristián Čekovský-OĽaNO, TV Markíza