Práca poslanca rozhodne nie je považovaná za nebezpečnú, či dokonca život ohrozujúcu. O to viac prekvapilo nedávne vyjadrenie politika, ktorý sa pred pár mesiacmi rozhodol zaobstarať si zbraň na vlastnú ochranu. Donútiť ho k tomu mali udalosti spred pár mesiacov.

Poslanec Andrej Stančík na sociálnej sieti prezradil, že je držiteľom strelnej zbrane. Dôvodom má byť obranná dohoda medzi Slovenskom a USA, ktorá rezonovala spoločnosťou vo februári tohto roka. Krajina sa rozdelila na dva tábory a politici nešetrili tvrdou kritikou.

Člen strany OĽaNO uviedol, že mu v tom čase chodilo veľmi veľa vyhrážok, keďže verejne podporoval medzinárodnú zmluvu. Na klub bol dokonca poslaný náboj. Strana Smer-SD taktiež rodáka z Piešťan vystavila na billboardoch a označila ho za vlastizradcu. ,,Zbrojný preukaz som mal už predtým. Verím, že bezúhonní občania by mali mať právo držať zbraň. Slovensko má veľmi rozumnú reguláciu,” napísal Stančík.

Politik zverejnil krátke video, v ktorom strieľa zo zbrane na strelnici, a zároveň sa občanov spýtal, či by mali mať právo na držanie pištole. Väčšina hlasujúcich odpovedala kladne, v dôsledku čoho ľuďom napísal postup, ako si zaobstarať vlastnú strelnú zbraň.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: IG/andrejstancik  |  Foto: IG/andrejstancik, FB/Andrej Stančík