Politika Poslanec za stranu OĽaNO bol vylúčený z klubu: Spravil fatálnu chybu!

Poslanec za stranu OĽaNO bol vylúčený z klubu: Spravil fatálnu chybu!

Slovenský politik to mal u kolegov dlhodobo nahnuté, no zdá sa, že si z toho ťažkú hlavu nerobil a konal podľa svojho presviedčania. To sa mu stalo osudným, keďže dostal z koaličnej strany OĽaNO oficiálny vyhadzov.

V koaličnej zmluve sa nachádza veľmi dôležitý bod, podľa ktorého nebudú koaliční poslanci hlasovať za návrhy zákonov z radov opozície. Aj to je zrejme jediný dôvod, prečo strana SaS nehlasovala za odvolanie ministra financií Igora Matoviča, keďže by porušila koaličnú zmluvu.

To však netrápi poslanca Martina Čepčeka za stranu OĽaNO, ktorý bol v nedeľu (25. júla) oficiálne vylúčený z klubu. Dôvodom je práve spolupráca pri hlasovaní so stranou ĽSNS. Politik dokonca opakovane podával návrh zákona do parlamentu obmedzujúci vykonávanie interrupcií. O svojom pláne však neinformoval kolegov ani koaličnú radu.

Šéf klubu OĽaNO Michal Šipoš mu vyčítal ,,opakované hlasovania s fašistami“. Čepček stále nevidel dôvod, prečo by mal stranu opustiť alebo byť vylúčený. Verejne vyhlasoval, že nič neporušil. Rodák z Nitry má stále mandát a ostáva v parlamente, no už ako nezaradený poslanec.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: TA3  |  Foto: FB/Martin Čepček, Igor Matovic

Exit mobile version