Je to iba pár hodín, čo pokračovala mimoriadna schôdza parlamentu, ktorej sa skupina opozičných poslancov snažila zabrániť vlastnými telami, keď zablokovali rečnícky pult. Počas rokovania tak došlo k mnohým konfliktom, hádkam aj vulgárnym gestám.

Koalícia v zložení strán Smer-SD, Most-Híd a SNS otvorili mimoriadnu schôdzu, kde chcú iba pár dní pred voľbami odsúhlasiť 13. dôchodok, zvýšenie rodinných prídavkov a zrušenie diaľničných známok. Mnohí opoziční poslanci sa prihlásili o slovo, kde vyčítali vláde, že sa týmto spôsobom snažia získať volebné hlasy.

Predseda parlamentu Andrej Danko sa tentokrát vyzbrojil siedmimi rečníckymi pultmi, aby opäť nedošlo k prerušeniu schôdze. Vyjadril sa Boris Kollár, Ondrej Dostál, Ľubomír Galko či Jana Cigániková. „Vám ide len o vaše zadky. Tam vaši ľudia žerú kaviár. A dôchodcovia nemajú za čo jesť,“ rozčuľoval sa multiotecko, pričom tieto slová adresoval predovšetkým členom Smer-SD.

Najviac prejavov však mala členka strany SaS Jana Cigániková, ktorá sa venuje predovšetkým problematike zdravotníctva. ,,Na tieto vaše zlodejiny zomreli ľudia. Ja keď som si spomenula na tú Katku, 33-ročnú, tak fakt mi láme srdce. Vami to ani nehne? Jediné, čo viete spraviť je ogrcať oponenta?!“ povedala nahnevane poslankyňa. Následne upozornila, že ľudia nemajú dostatok liekov a lekárov, pričom zbytočne umierajú. Pri týchto slovách sa jej v očiach črtali slzy, a zároveň sa jej triasol hlas.

Podľa jej slov majú vládu zaujímať iba referencie ich strán a mali by sa hanbiť. Bolo zjavné, že v 36-ročnej žene narastal hnev a sklamanie. Od kolegov bola upozornená, že sa vyjadruje vulgárne. Vtedy sa rozhodla celú situáciu zaklincovať a vedeniu parlamentu ukázala vztýčený prostredník.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: tv.nrsr.sk  |  Foto: tv.nrsr.sk, Facebook/NR SR, YouTube