Dôležité rozhodnutia starostky, a zároveň aj poslankyne za stranu OĽaNO si všimla nielen polícia, ale aj generálna prokuratúra. Napokon padlo vážne obvinenie voči političke, ktorá sa rozhodla brániť. Jej sťažnosti však boli zamietnuté, v dôsledku čoho bude musieť čeliť mnohým nepríjemným otázkam i hrozbe väzenia.

Monika Kavecká je starostkou obce Kunerad, ktorá sa nachádza v okrese Žilina, a zároveň je poslankyňou v parlamente za koaličnú stranu OĽaNO. Nedávno na seba upriamila pozornosť v súvislosti s výstavbou nájomných bytov v spomínanej obci za tri milióny eur. Developer mal totiž pozemok, ktorý vopred získal do dlhodobého prenájmu.

Vážne pochybenia našiel Úrad pre verejné obstarávanie a napokon bola Kavecká obvinená z trestného činu machinácií pri verejnom obstarávaní. Politička sa rozhodla podať sťažnosť voči obvineniu, no dozorujúca prokurátorka dala za pravdu vyšetrovateľovi.

49-ročná poslankyňa naďalej trvá na tom, že je nevinná a svojho mandátu sa neplánuje vzdať. Na otázky novinárov dlhodobo nereaguje a po oficiálnych tlačových besedách sa vyhýba médiám. Faktom však zostáva, že jej momentálne hrozí osem rokov za mrežami.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: TA3  |  Foto: FB/Monika Kavecká #23