Uplynulú stredu (24. mája) celé Slovensko šokovala a zarmútila nečakaná správa o náhlom úmrtí výborného herca a hudobníka Dana Heribana. 43-ročný umelec sa už deň predtým sťažoval na veľké bolesti chrbta, pre ktoré skončil na pohotovosti v nemocnici.

Ako sa neskôr ukázalo, zdravotníci mali podozrenie na závažnú disekciu aorty, no lekár na urgente mal herca údajne poslať domov. V stredu ráno si musel Dano záchranku zavolať opäť, no tentokrát už nemohli urobiť pre jeho záchranu nič. O tom, či nebolo zanedbané poskytnutie zdravotnej starostlivosti, sa zaoberá Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou.

V utorok prebieha posledná rozlúčka a pietna spomienka v Slovenskom národnom divadle, ktorá sa začala o 11. hodine priamo v budove. Rozlúčiť sa s Danom Heribanom môže prísť aj široká verejnosť. Ako ale odhalil Nový Čas, najbližšia rodina povedala hercovi posledné zbohom v tichosti už počas víkendu. Pohreb sa konal v obci Suchá nad Parnou pri Trnave, kde žijú jeho zarmútení rodičia.

Na hrobe umelca je množstvo sviečok aj kvetov, medzi ktorými sa vynímajú vence s dojímavými slovami. “Spi sladko, synček drahý… Mamička a tatinko,“ nechali napísať smútiaci rodičia. “Ľúbime ťa, Kamilka, Theo, Viky, Martinko,” položila na hrob manželka Kamila s deťmi. Na sociálnej sieti zanechala smutný odkaz aj jeho bývalá manželka Slávka Halčáková: “Leť… Ďakujem ti, že sme kúsok cesty prešli spolu. Aj vďaka tebe som tou Slávkou, ktorou som teraz. Ešte nenachádzam slov. Vyprevádzam ťa s láskou,“ odkazuje.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: cas.sk, FB/Slávka Halčáková | Foto: FB/Slovenské národné divadlo, Televízia Markíza