Posledná rozlúčka s Mekym: Vysielaná bude online v TOMTO čase!

Dátum:

10. novembra zdrvila celé Slovensko správa o náhlom úmrtí Mira Žbirku, ktorý bol na výslní domácej hudobnej scény viac ako štyridsať rokov. Legendárny spevák podľahol opakovanému zápalu pľúc, pričom za sebou zanechal tisíce trúchliacich fanúšikov.

Mimoriadne úspešný a obľúbený hudobník Miro Žbirka dokázal svojou tvorbou osloviť celé generácie Slovákov a Čechov, ktorí pri ňom stáli doslova desaťročia. Spevák bol okrem iného aktívny aj na sociálnych sieťach, pričom tie aktuálne prevzala zdrvená vdova Katarína.

„Ďakujem vám za prejavy sústrasti a účasti. Veľmi mi pomáha vedomie, ako ste mali Mekyho radi. Tento účet na IG a FB budem ďalej spravovať a informovať vás o všetkom, čo sa bude diať a som pripravená Mekyho plány dotiahnuť, ako si prial (sám mi k tomu dal inštrukcie),“ napísala manželka zosnulého speváka. 

Zároveň počas víkendu zverejnila informáciu, že fanúšikovia sa budú môcť zúčastniť poslednej rozlúčky s legendou, aj keď iba prostredníctvom online prenosu. Ten bude odvysielaný na oficiálnom facebookovom profile Mekyho a uskutoční sa vo Veľkej obradnej sieni Krematória Strašnice v Prahe v piatok 19. novembra o 14.00 hod..

Ako je uvedené v oznámení, osobná účasť nebude možná z dôvodu protipandemických opatrení, kým vstup bude povolený len pozvaným osobám. Verejnosť sa však bude môcť so spevákom rozlúčiť v priestore pred obradnou sieňou, kde bude umiestnená kondolenčná kniha.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: IG/mirozbirka

Dora
Zn.: Vždy v centre diania s očami na stopkách! :)

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Ďalší ŠOK: NAKA obvinila známeho poslanca!

V politickom prostredí je opäť rušno. Národná kriminálna agentúra...

Odkiaľ zoberie Slovensko plyn? SPP podpísal NOVÚ zmluvu s…!

Slovenská vláda spoločne s ďalšími krajinami Európskej únie zvažuje,...

Zásah Matoviča do politických diskusií? Neuveríte, čo mu prekáža!

Igor Matovič sa svojimi kontroverznými nápadmi rozhodol poriadne rozvíriť...

Známa česká herečka mala NEHODU: Smutný pohľad na krásku!

Známa česká šoubiznisová dvojica je opäť terčom tituliek vo...