Posledná rozlúčka so zastreleným policajtom: Slová prezidenta Hamrana!

Dátum:

14. marca zdrvilo celé Slovensko úmrtie mladého policajta, ktorý zomrel rukou svojho kolegu. Len 29-ročný muž skonal potom, čo ho syn primátorky mesta Prešov napadol služobnou zbraňou, pričom z miesta činu bezprostredne po vražde ušiel.

Celé Slovensko dnes súcití s pozostalými zosnulého policajta Filipa, ktorý za sebou okrem iných zanechal aj manželku a malú dcérku. Mladého muža mal podľa medializovaných informácií zastreliť kolega Martin Turčan, ktorý bol umiestnený do cely policajného zaistenia, no momentálne sa má nachádzať na psychiatrii v Košiciach.

Práve v piatok (18. marca) sa pohreb obete, ktorú policajný zbor opísal ako pracovitého a svedomitého policajta, pričom deň čo deň napĺňal heslo pomáhať a chrániť. „Pre Policajný zbor je to obrovská tragédia a strata. Touto cestou by som chcel Filipovej rodine a kolegom vyjadriť moju úprimnú sústrasť. Napriek tomu, že som Filipa osobne nepoznal, podľa mojich informácií to bol slušný človek a pracovitý profesionál, ktorý si zodpovedne plnil svoje povinnosti,“ uviedol policajný prezident Štefan Hamran.

„Vzhľadom na to, aby som vylúčil akékoľvek pochybnosti o nezaujatosti pri vyšetrovaní tohto prípadu, zastavil som kontrolu, ktorú vykonávalo krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Prešove. Po mojej vzájomnej dohode so zástupcom riaditeľa Úradu inšpekčnej služby bude inšpekcia okrem trestného stíhania vedeného v tejto veci, vykonávať aj kontrolu,“ dodal k tragickému prípadu.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: pol

Dora
Zn.: Vždy v centre diania s očami na stopkách! :)

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Pozor na obľúbenú kozmetiku pre deti: Hrozia kožné infekcie!

Úrad verejného zdravotníctva na svojej oficiálnej webovej stránke upozorňuje...

Vašek z Luneticu zrazil chodca: Šokujúce detaily z tragickej nehody!

14. mája bol člen českej kapely Lunetic účastníkom tragickej...

Nepríjemný šok pre Pročka: Reklamné pútače mu posprejovali nápisom…!

Bývalý zabávač bol odjakživa zvyknutý na tvrdú kritiku zo...

Vláda konečne schválila balík pomoci: Túto sumu dostanú rodiny!

Balík pomoci pre rodiny vyvolal v posledných dňoch ostré...