V nedeľu (18. júla) v noci zarmútila celé Slovensko správa o úmrtí legendárneho umelca Milana Lasicu. Okrem neho však na večný odpočinok odišiel aj nenahraditeľný hudobník českej scény, spevák František Nedvěd, ktorý skonal v dôsledku závažného ochorenia.

Všetky generácie sa momentálne spamätávajú z úmrtia všestranného umelca Milana Lasicu, ktorý skonal vo veku 81 rokov. Podľa dostupných informácii mal zomrieť počas výročného koncertu Bratislava Hot Serenades, pričom oživiť sa ho už nepodarilo.

Majster slovenského humoru zomrel priamo na javisku pri klaňačke po odspievaní záverečnej skladby Som optimista na doskách štúdia L+S. Podľa očitých svedkov náhle odpadol, pomaly sa zosunul k zemi, a aj keď ešte zopárkrát pohol očami, záchrániť sa ho už, žiaľ, nepodarilo. Počas koncertu orchester oslavoval 20-ročnú spoluprácu s hercom, spevákom, textárom, humoristom a režisérom Milanom Lasicom.

„Bola to náhla porucha srdcového rytmu. Bol som tam a podával som resuscitáciu s kolegami, kým prišla záchranka. Dospieval pesničku Ja som optimista v dobrej forme, bola klaňačka asi dvakrát a naraz sa pomaly zosunul k zemi. Parkrát sa ‚vrátil‘ a hýbal očami, ale nezvládol to. Bohužiaľ, je to pravda,“ uviedol pre DennikN divák.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: DennikN | Foto | Video: YT, FB/MKSR