Igor Matovič, líder hnutia OĽaNO, nekompromisne vyhral voľby v roku 2020 a výrazne prevalcoval niekdajších vladárov SMER-u. Mimoriadne nadšenie pre výkon funkcie však zatienil nástup pandémie koronavírusu. Nový premiér a víťaz parlamentných volieb Igor Matovič tak ako neskúsený a nový premiér musel hľadať rovnováhu medzi nastolovaním nepríjemných opatrení a obhajovaní titulu.

Igor Matovič nastúpil do funkcie premiéra 21. marca 2020. Opatrenia, obmedzenia a nariadenia na zmiernenie pandémie koronavírusu však u mnohých Slovákov pochopenie nenašli. Igor Matovič bol ako ústredná postava mnohokrát obvinený z chaotickej prezentácie opatrení, čím v ľuďoch vyvolával nedôveru a hnev. Z nedostatočných schopností viesť krajinu v časoch zúrenia ochorenia Covid-19 prišiel aj do konfliktu s koaličnými partnermi.

Najsilnejším momentom rozporov v koalícií je zaiste konflikt medzi Matovičom a Richardom Sulíkom. Výrazné rozbroje nastali koncom novembra, kedy minister hospodárstva nenakúpil antigénové testy na druhé kolo celoplošného testovania Slovenska. Bod zlomu nastal v deň, kedy premiér v spoločnosti s ministrom zdravotníctva vítali na košickom letisku ruskú vakcínu Sputnik V. Richard Sulík a Veronika Remišová sa vtedy dohodli na stretnutí s prezidentkou Čaputovou, na ktorom jej oznámili vládnu krízu.

Odvtedy ubehol mesiac od započatia ultimát a podmienok, pričom dnes už sú postoje vo vláde viditeľné. Šesť ministerských stoličiek zostalo prázdnych a dnes (30. marca) sa čaká na uvoľnenie tej najvyššej. Premiérske kreslo dnes opúšťa Igor Matovič: “Keď rok vám zo života desať zoberie… Bolo mi cťou a ĎAKUJEM VÁM,” napísal na sociálnu sieť poslednýkrát ako premiér krajiny.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj | Foto: FB/Igor Matovic