V posledných mesiacoch bolo zverejnených niekoľko prieskumov, ktoré môžu naznačiť, akú podporu majú jednotlivé politické strany zo strany občanov. Najnovšie bol zverejnený oficiálne posledný prieskum pred parlamentnými voľbami, kedy tisícky Slovákov rozhodne o budúcnosti našej krajiny.

Agentúra NMS Market Research uskutočnila pre denník SME prieskum na vzorke 1411 respondentov, pričom odpovede respondentov boli zozbierané v rozmedzí od 21. až 24. septembra. Podľa dostupných výsledkov by parlamentné voľby 2023 vyhralo hnutie Progresívne Slovensko so ziskom 19,7 %.

V tesnom závese sa nachádza strana Smer-SD, ktorá si vybojovala 19,4 %. Na treťom mieste sa umiestnila strana Petra Pellegriniho, ktorá získala 10,5 %. Na základe zisteného by sa do parlamentu dostala aj koalícia OĽANO a priatelia, Za ľudí a Kresťanská únia (9,5 %), avšak zoskupenie strán musí vo voľbách získať aspoň 7 % preferencií.

Nasleduje Republika (8,5 percenta) a SaS (5,7 percenta). SNS a KDH by mali zhodne po 5,4 percenta. Do NR SR by sa dostalo aj hnutie Sme rodina s 5,2 %. Do parlamentu by sa nedostala Aliancia, Demokrati, Modrí či Most-Híd.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: nms.global.sk, SME  |  Foto: nms.global.sk, FB/Peter Pellegrini, Robert Fico, TV Markíza