Snehová pokrývka, ktorú nadelila Perinbaba v predošlých dňoch sa bude opäť na väčšine územia roztápať, no zima ešte nekončí. Podľa meteorológov bude jej posledný výdych výrazný. 

Ako uviedlo imeteo.sk, počasie na našom území aktuálne ovplyvňuje tlaková výš. Práve tá má svoj stred nad Ukrajinou. Na naše územie prináša len málooblačné počasie a také nás bude čakať ešte počas pondelka 19. februára.

“Zima sa však napriek tomu nevzdá. Uprostred týždňa síce maximálne teploty môžu vystúpiť aj nad +5°C, no cez víkend nás pravdepodobne čaká treskúca zima. Celodenné mrazy zasiahnu aj tie najnižšie polohy Slovenska,” informovalo imeteo.sk.

Sneženie v utorok a vo štvrtok

Podľa portálu imeteo.sk, bude počasie na našom území počas väčšiny nasledujúceho pracovného týždňa pod vplyvom oblasti nižšieho tlaku vzduchu. Tá sa bude nachádzať nad oblasťou Jadranského mora a prinesie na naše územie oblačné a sychravé počasie.

Do našej oblasti dorazia prvé zrážky v priebehu utorka 20. februára a to od juhozápadu, kde sa rozsneží. Zrážky by však v oblasti Podunajskej nížiny mali prechádzať pomerne rýchlo do dažďa.

Ďalšie zrážky dorazia vo štvrtok 22. februára a situácia bude podobná. Najskôr začne snežiť, postupne sa zrážky zmenia na zmiešané, prípadne kvapalné.

“So snehom to však nebude ideálne ani na zvyšku nášho územia. Síce bude snežiť, ale teploty sa počas dňa budú pohybovať nad bodom mrazu. Najteplejšie by malo byť v stredu, kedy teploty na našom území vystúpia na +1 až +6°C“, uviedlo imeteo.sk.

Vlna mrazov dorazí cez víkend

Tlaková níž z oblasti Jadranu sa presunie cez Balkán nad Ukrajinu v priebehu piatka 23. februára. Táto zmena jej polohy k nám prinesie vpád studeného vzduchu až z oblasti Ruska.

“Teploty sa doslova prepadnú. Nočné teploty budú klesať na -6 až -12°C, v dolinách a v kotlinách až do -20°C. Počas dňa nebudú teploty o nič priaznivejšie. Pohybovať by sa mali na celom našom území pod bodom mrazu,” dodalo na záver imeteo.sk.

Chladné počasie by na našom území malo pravdepodobne zotrvať až do konca februára.

Zdroj: imeteo.sk | Video: YouTube | Ilustračná foto: pixabay.com