Ťažký boj o post prezidenta Slovenskej republiky napokon vyhrala Zuzana Čaputová, ktorá sa stane nielen prvou ženou na najdôležitejšej pozícií v krajine, no zároveň je aj najmladším kandidátom, ktorý kedy túto funkciu zastával. Svoj sľub zloží už 15. júna tohto roka pred Národnou radou Slovenskej republiky.

Prezidentské známky sa už stali akousi tradíciou od čias prezidenta Masaryka. Aj z tohto dôvodu je už poštová známka Čaputovej v tlači. Autorom jej portrétu je Peter Konečný, partner zvolenej prezidentky a autorom výtvarného návrhu známky je akademický maliar Vladislav Rostoka.

Oficiálnu známku si bude možné zakúpiť v deň inaugurácie novej hlavy štátu, ktorá sa uskutoční 15. júna. Slovenská pošta sa už dokonca pochválila videom, v ktorom sa v tieto dni tlačia podobizne úspešnej právničky. Zrejme sa však nerátalo s vulgárnymi komentármi Slovákov, ktorí si rozhodne nedávali servítku pred ústa.

,,Aspoň ju môže ktokoľvek oslintať, opľuť alebo jej je*núť cez ksicht pečiatkou,“ napísala jedna z komentujúcich dám. Následne sa pridal ďalší zo Slovákov, ktorý zašiel ešte ďalej. ,,Ja si poprosím toaletný papier s jej ksichtom, to by som kúpil a myslím si, že aj väčšina populácie SR,“ dodal. ,,Konečne ju môžu jej voliči lízať,“ nevhodne poznamenal neznámy muž. Nakoniec však zasiahla samotná Slovenská pošta, ktorá všetky nenávistné komentáre radšej vymazala.

Zdroj: noviny.sk  |  Foto: Facebook/Zuzana Čaputová, Facebook/Slovenská pošta,a.s.  |  Video: Facebook/Slovenská pošta,a.s.