Slovenská futbalová reprezentacia prehrala vo svojom druhom vystúpení na európskom šampionáte v Nemecku 1:2 s Ukrajinou a istota postupu sa nám o niečo vzdialila. Gólom Schranza sme súpera dostali do úzkych, no ten po cca polhodine začal kontrolovať hru a v druhom dejstve otočil.

Ukrajina bola papierovým favoritom a vyhrala. V úvode sme ju zaskočili, naši hráči boli aktívni v smere dopredu, zasypávali súperovho brankára strelami aj po druhom góle Schranza, nášho zatiaľ jediného strelca na EURE, sme pokračovali v aktivite a zdalo sa, že by sme mohli i tentokrát vyhrať.

Nestalo sa, napokon sme prišli aj o bod, ktorý by znamenal na 95% istotu postupu do osemfinále. O tú budeme musieť zabojovať proti Rumunsku, no stále môžeme byť aj víťazmi skupiny.

Ďalšia superpozitívna správa pre slovenský tím: Táto výhoda môže … !

POSTREH REDAKTORA | Pozrime sa ale na reakcie fanúšikov, ktoré nemožno nechať bez povšimnutia.

Áno, prehra je vždy pre fanúšikov impulzom, ako niekoho kritizovať. Brankára, že niečo nechytil, trénera, že nepostavil správnych hráčov, útočníkov, že nestrelili viac gólov, rozhodcu, že pískal zle. Málokedy niekto uzná, že súper bol lepší. Ale pozrime sa na niečo iné.

Keď Slováci nepovolali do národného hokejového výberu hráčov z KHL, vykrikovalo sa, že sa nemá miešať politika a šport. To isté platilo aj vtedy, keď bol nejaký hráč na ceste do KHL (alebo do ruskej fubtalovej ligy). A rovnako táto nemalá časť fanúšikov vykrikovala, že nemáme miešať politiku a šport vtedy, keď niekde neboli vpustení ruskí športovci.

Ale možno z veľkej časti tá istá časť spoločnosti tvrdí, že “Slovensko muselo nechať Ukrajinu vyhrať”, čo v preklade znamená, že tí, ktorí politiku a šport nemiešajú, tieto dve odvetvia odrazu miešajú.

Áno, možno povedať, že v druhom polčase sme hrali zakríknuto, áno, Ukrajina bola lepšia. Ale príspevky typu ako “Jasné, Ukrajina musela vyhrať”, “Cez polčas dostali hráči príkaz prehrať”, “Čaputová s Naďom sa radujú” a ďalšie na seba nenechali dlho čakať. Takže už sa šport a politika do seba miešajú?

Výnimočná “slovenská” skupina? Raritná situácia sa môže udiať!

Zdroj: Hitky | Foto: IG/kuco.33