Po piatkových zápasoch má všetkých 24 účastníkov európskeho šampionátu v Nemecku odohraté po dva duely a pred sebou jeden. Ako je na tom Slovensko?

Ako zrejme viete, slovenská skupina E je mimoriadne zaujímavá, veď každý z kvarteta tímov má na konte rovnaký počet bodov, teda tri. Všetky celky v našej skupine jeden zápas vyhrali a jeden prehrali. Čo náš postup?

Možnosti Slovenska

Postup do osemfinále majú isté prvé dva celky z každej skupiny, okrem toho aj štyri najlepšíe tímy spomedzi šiestich tretích tímov. Slovensko aktuálne môže obsadiť ktorúkoľvek pozíciu v skupine E.

Slovensko vyhrá skupinu v jednom prípade, a to v prípade výhry nad Rumunskom, pričom zároveň Ukrajina nesmie poraziť Belgicko.

Na 2. mieste skončíme v prípade, ak vyhráme a zároveň Ukrajina porazí Belgicko.

Na 3. mieste skončíme v prípade remízy s Rumunskom, no aj v prípade, ak prehráme a zároveň prehrá aj Belgicko.

Na 4. mieste skončíme ak prehráme a zároveň Belgicko získa aspoň bod proti Ukrajine.

POSTREH po prehre s Ukrajinou: „Nemiešame politiku so športom, ale !“

A čo postup?

Zatiaľ je isté len to, že postúpime ak vyhráme. V prípade remízy budeme mať postup na dosah, pretože je veľmi prevdepodobné, že 4 body na postup z 3. miesta stačiť budú. Ale zároveň je šanca, že aspoň dva celky na tretích miestach nezískajú ani tri body, a teda, postúpiť môžeme aj v prípade našej prehry a zároveň prehry Belgicka.

Oveľa múdrejší budeme po utorku, keďže to už budú štyri skupiny kompletne odohraté a budeme teda vedieť, ako sú na tom bodovo štyria tretí.

Ak by sme chceli naše reálne možnosti zhrnúť jednou vetou, tak možno povedať, že aspoň bod by mal takmer určite znamenať postup a prehra koniec…

NA ZÁVER LEN DODÁME, ŽE ZÁPASY UKRAJINA VS BELGICKO A SLOVENSKO VS RUMUNSKO SÚ NA PROGRAME V STREDU 26. JÚNA OD 18:00.

Výnimočná “slovenská” skupina? Raritná situácia sa môže udiať!

Zdroj: Hitky | Foto: IG/kuco33