25. novembra podvečer zasiahla celé Slovensko zdrvujúca správa o úmrtí mladej herečky Slovenského národného divadla, ktorá odišla z tohto sveta dobrovoľne. Kolegovia jej posielajú krásne odkazy na sociálnej sieti, no jeden z jej verných kamarátov sa rozhodol zverejniť list na rozlúčku.

Samovražda talentovanej herečky zasiahla, okrem iných, aj divadelného kritika Karola Mišovica. Rozhodol sa jej preto napísať list na rozlúčku, kde okrajovo odhaľuje viac z jej súkromia. Dvojica sa zoznámila na afterpárty po jednej z premiér, keď mu Monika pochválila recesistické tričko, ktoré mal na sebe.

Od tohto momentu sa stali dobrými kamarátmi, ktorí boli v pravidelnom kontakte. Potokárová mu bez problémov priznala problémy, ktoré sa údajne diali v zákulisí SND. Karol uviedol, že ju situácia v práci veľmi trápila. Stretávali sa však aj po premiérach, kedy Mišovic bez okolkov pochválil či skritizoval jej výkon v danom predstavení. ,,Hodiny sme sa dokázali otvorene rozprávať o skúšobnom procese, o jej výkone, inscenácii, režisérovi, kolegoch. Monika bola vždy otvorená diskusii, potešili ju slová chvály, trochu zamrzeli výčitky, ale vedela uznať druhý názor, no aj si obhájiť ten svoj,“ uviedol v liste kritik.

Karol však otvorene priznal, že Monika bola veľká smoliarka a práve z tohto dôvodu vždy tŕpol, keď vystúpila na javisko. Jeho strach trval až do momentu, kým nedošlo ku klaňačke. ,,Keď išla behať, tak sa do polhodiny vrátila s rozbitým kolenom, keď sme sedeli v parku na lavičke, tak sa jej na vlasoch zrazu ocitol vtáčí trus, keď cestovala z Prahy do Bratislavy, tak mi rozospatá volala z Nových Zámkov. Preto som sa bál, či na ňu nespadne kulisa. Obaja sme sa na jej smoliarstve vždy smiali a vedela, prečo s ňou nechcem nasadnúť do auta. Ale to bolo jediné miesto, kam som s ňou skutočne nešiel. Dnes ma to mrzí,“ priznáva.

Slovenský recenzentovi následne prišlo ľúto, že ju už nikdy nebude počuť v telefóne so slovami: ,,Kajo, čo robíš? Poď na kávu. No neuveríš, čo sa stalo v divadle, tak počúvaj, fakt des a hrôza.“ V závere listu sa Mišovic rozhodol rozlúčiť sa výrokom z predstavenia, v ktorom Potokárová síce neúčinkovala, no veľmi po tom túžila. ,,Slovami Roxany, ktorú si síce nehrala, ale bola by si v nej skvelá: ,,Jedného som milovala, dvakrát ho strácam. Slovami Karola: ,,Jednu Moniku som miloval, skvelú priateľku aj herečku v nej strácam. A nielen ja! My všetci,“ dodal na záver.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Kompletný list na rozlúčku si môžete pozrieť >>>TU<<<

Zdroj: mloki.sk  |  Foto: Facebook/Slovenské herečky-slovak actresses, Karol Mišovic, Divadelné dosky,