Na stránke českej Státní zemedělské a potravinářské inspekce (SZPI) bol zverejnený oznam, v ktorom upozorňujú na šaržu nealkoholického nápoja Ice tea s príchuťou Citrón, ktorá nie je v poriadku z chemického hľadiska.

Ide o nesýtený nealkoholický nápoj s príchuťou čaju a citrónu, objem fľaše: 0,5 l, šarža: L274, dátum minimálnej trvanlivosti do 30. 3. 2017, výrobca: NELI, as, Na Hraničkách 589/34, 682 01 Vyškov.

Nápoj nevyhovel požiadavkám vzhľadu a vône – bola zistená prítomnosť tzv. klkov a neprirodzeného ​​chemického zápachu. Uskutočnený laboratórny rozbor preukázal v odobratej vzorke výskyt látky 1,3-pentadién, ktorá je produktom kazenia.

Nápoj bol z vyššie uvedených dôvodov vyhodnotený ako nevhodný na konzumáciu. Odporúčanie SZPI všetkým spotrebiteľom je, aby skontrolovali, či nemajú uvedenú šaržu nápoja doma a prípadne aby ho nekonzumovali. Nápoj odobrali v sieti obchodov Albert spoločnosti Ahold Czech Republic, a.s.

Predajne sťahujú nebezpečný čaj

Sieť obchodov Albert informuje zákazníkov o sťahovaní nápoja na svojej webovej stránke. Deje sa tak na základe požiadavky od dodávateľa Neli as, Vyškov. Z predaja budú v blízkej dobe stiahnuté výrobky Ice Tea čaj s príchuťou Limeta (0,5 l) s EAN kódom 8590421628225 a Ice Tea s príchuťou Citron (0,5l) s EAN kódom 8590421628218 so všetkými dátami spotreby.

Zdroj: szpi.gov.cz | Foto: pixabay.com