POTVRDENÉ! Celé TRI decembrové víkendy bude prebiehať plošné testovanie!

Dátum:

Igor Matovič predstavil po rokovaní Ústredného krízového štábu plán, ktorý bol prijatý a oficiálne odsúhlasený. Ďalšie tri kolá plošného testovania tak boli potvrdené a na Slovákov doľahnú v decembri. Presnejšie detaily oznámi vláda pravdepodobne v stredu.

Igor Matovič sa po zasadaní krízového štábu postavil pred mikrofóny s dlho očakávaným posolstvom, ktoré sa dotkne všetkých občanov! „Posledné hlasovanie na Ústrednom krízovom štábe bolo o tom, že v podstate rôzne zložky štátu, ktoré sa budú podieľať na plánovaní, do stredy majú prísť s presným návrhom, ako zrealizovať 8 miliónov testov v priebehu troch decembrových víkendov a tým pádom plošné testovanie, predpokladám, potom to opakované testovanie v tých najviac zasiahnutých regiónoch.“

Aj keď detaily priebehu decemborvých testovaní nateraz ozrejmené nie sú, premiér načrtol predpoklad prvého z troch celoplošných testovaní. „Prvýkrát predpokladám takzvaný skríning – to znamená plošne, aby sme zistili aktuálnu situáciu v jednotlivých okresoch a potom sa zamerať na problematické regióny, mestá a obce,“ uviedol Igor Matovič.

Premiér sa vyjadril aj k neutíchajúcej otázke znovuotvorenia škôl: „Bolo jednoznačne odhlasované rešpektovanie predošlého rozhodnutia spred týždňa, to znamená, že akékoľvek uvoľňovanie prichádza do úvahy vtedy, keď budeme mať situáciu pod kontrolou, to znamená pod 750 denný priemer 7-dňový,“ dodal pre tento moment. Rovnako tak načrtol aj nový plán v otázke otvárania škôl, no pred médiami zostal opatrný a vyjadrenia nateraz odmietol poskytnúť.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: cas.sk | Foto: IG/ igor_matovic_olano

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Harabina po výsluchu pustili: Jeho reakcia na zadržanie vás dostane!

Včera (16.mája) celé Slovensko šokovala správa o zadržaní bývalého sudcu...

Dcéra prezradila príčinu smrti jej slávnej mamy: Zastrelila sa!

Začiatkom mája sme vás informovali o smrti slávnej speváčky,...

Nečakaná STOPKA v televízii: Známa hviezda Markízy nepokračuje!

Známy moderátor televízie Markíza mal podľa zákulisných informácií dostať...

Hrôza na Hornom Zemplíne: Slovenka (64) havarovala, potom ju našli…!

Hrozný incident sa odohral v sobotu v oblasti Horného...