Igor Matovič predstavil po rokovaní Ústredného krízového štábu plán, ktorý bol prijatý a oficiálne odsúhlasený. Ďalšie tri kolá plošného testovania tak boli potvrdené a na Slovákov doľahnú v decembri. Presnejšie detaily oznámi vláda pravdepodobne v stredu.

Igor Matovič sa po zasadaní krízového štábu postavil pred mikrofóny s dlho očakávaným posolstvom, ktoré sa dotkne všetkých občanov! “Posledné hlasovanie na Ústrednom krízovom štábe bolo o tom, že v podstate rôzne zložky štátu, ktoré sa budú podieľať na plánovaní, do stredy majú prísť s presným návrhom, ako zrealizovať 8 miliónov testov v priebehu troch decembrových víkendov a tým pádom plošné testovanie, predpokladám, potom to opakované testovanie v tých najviac zasiahnutých regiónoch.”

Aj keď detaily priebehu decemborvých testovaní nateraz ozrejmené nie sú, premiér načrtol predpoklad prvého z troch celoplošných testovaní. „Prvýkrát predpokladám takzvaný skríning – to znamená plošne, aby sme zistili aktuálnu situáciu v jednotlivých okresoch a potom sa zamerať na problematické regióny, mestá a obce,“ uviedol Igor Matovič.

Premiér sa vyjadril aj k neutíchajúcej otázke znovuotvorenia škôl: “Bolo jednoznačne odhlasované rešpektovanie predošlého rozhodnutia spred týždňa, to znamená, že akékoľvek uvoľňovanie prichádza do úvahy vtedy, keď budeme mať situáciu pod kontrolou, to znamená pod 750 denný priemer 7-dňový,” dodal pre tento moment. Rovnako tak načrtol aj nový plán v otázke otvárania škôl, no pred médiami zostal opatrný a vyjadrenia nateraz odmietol poskytnúť.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: cas.sk | Foto: IG/ igor_matovic_olano