Politika POTVRDENÉ! Celé TRI decembrové víkendy bude prebiehať plošné testovanie!

POTVRDENÉ! Celé TRI decembrové víkendy bude prebiehať plošné testovanie!

Igor Matovič predstavil po rokovaní Ústredného krízového štábu plán, ktorý bol prijatý a oficiálne odsúhlasený. Ďalšie tri kolá plošného testovania tak boli potvrdené a na Slovákov doľahnú v decembri. Presnejšie detaily oznámi vláda pravdepodobne v stredu.

Igor Matovič sa po zasadaní krízového štábu postavil pred mikrofóny s dlho očakávaným posolstvom, ktoré sa dotkne všetkých občanov! „Posledné hlasovanie na Ústrednom krízovom štábe bolo o tom, že v podstate rôzne zložky štátu, ktoré sa budú podieľať na plánovaní, do stredy majú prísť s presným návrhom, ako zrealizovať 8 miliónov testov v priebehu troch decembrových víkendov a tým pádom plošné testovanie, predpokladám, potom to opakované testovanie v tých najviac zasiahnutých regiónoch.“

Aj keď detaily priebehu decemborvých testovaní nateraz ozrejmené nie sú, premiér načrtol predpoklad prvého z troch celoplošných testovaní. „Prvýkrát predpokladám takzvaný skríning – to znamená plošne, aby sme zistili aktuálnu situáciu v jednotlivých okresoch a potom sa zamerať na problematické regióny, mestá a obce,“ uviedol Igor Matovič.

Premiér sa vyjadril aj k neutíchajúcej otázke znovuotvorenia škôl: „Bolo jednoznačne odhlasované rešpektovanie predošlého rozhodnutia spred týždňa, to znamená, že akékoľvek uvoľňovanie prichádza do úvahy vtedy, keď budeme mať situáciu pod kontrolou, to znamená pod 750 denný priemer 7-dňový,“ dodal pre tento moment. Rovnako tak načrtol aj nový plán v otázke otvárania škôl, no pred médiami zostal opatrný a vyjadrenia nateraz odmietol poskytnúť.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: cas.sk | Foto: IG/ igor_matovic_olano

Exit mobile version