Medzi politickými špičkami v slovenskom parlamente sa zjavne šíri koronavírus. V karanténe s pozitívnym testom už skončili viacerí ministri, ako aj samotný premiér. Najnovšie sa k nim pridáva i ďalší člen OĽaNO.

Pozitívny test na koronavírus už dostal do karantény premiéra Igora Matoviča a následne aj moderátorku televízie Markíza Zlaticu Puškárovú. Rovnako však dopadol i minister obrany Jaroslav Naď, Veronika Remišová, Štefan Holý či Ján Mičovský. V karanténe je aj predseda parlamentu Boris Kollár a preventívnu izoláciu tiež zvolila prezidentka Zuzana Čaputová.

Korona sa zatiaľ vyhla Romanovi Mikulcovi, Jánovi Budajovi či Natálii Milanovej. Od dnes je pozitívny aj minister financií Eduard Heger, pričom správu potvrdilo ministerstvo financií: “Prajeme skoré uzdravenie. Podpredseda vlády a minister financií Eduard Heger mal POZITÍVNY PCR test na COVID-19. Momentálne je v domácej karanténe. Držíme palce a prajeme skoré uzdravenie,” uviedlo na sociálnej sieti.

O priebehu ochorenia prehovoril aj samotný minister, ktorý zatiaľ, našťastie, nepociťuje žiadne komplikácie: “Žiaľ, korona si našla aj mňa. Nemám žiadne príznaky a necítim sa ani chorý. Výsledok je ale jasný. Všetky pracovné aktivity aj počas sviatkov tak presúvam do online priestoru,“ uviedol podľa portálu TVnoviny.

Zdroj: Facebook/Ministerstvo financií SR, tvnoviny.sk │ Foto: Facebook/Eduard Heger – minister financií SR