Hnutie Sme rodina sa v priebehu minulého roka intenzívne zaoberalo témou exekučnej amnestie, no nedošlo k žiadnemu pokroku. Pred pár mesiacmi vyzvalo rezort spravodlivosti i partnerov v koalícii, aby sa začali venovať ich návrhu. K zlomu napokon došlo až pred pár dňami.

Od 1. februára 2023 do 31. augusta 2023 bude prebiehať generálny pardon voči dlžníkom Sociálnej poisťovni. Týka sa to všetkých dlhov z odvodov, ktoré voči spomínanej spoločnosti vznikli do vlaňajšieho leta. Dlžníci sa tak môžu zaoberať splatením istiny (dlžnou sumou) výmenou za to, že im budú odpustené úroky alebo penále.

Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak upozornil, že do pár dní budú zverejnené ďalšie detailnejšie postupy a termíny pre konkrétne osoby. O prerušení nariadených penálov alebo odložení vymáhania pohľadávok bude informovať samotná Sociálna poisťovňa. Je preto nutné aktualizovať kontaktné údaje ako e-mailovú adresu alebo telefón.

Rozdiely sa nebudú robiť medzi právnickou a fyzickou osobou. V prípade, ak danej inštitúcii zaplatíte dlžnú sumu a pošlete chýbajúce mesačné výkazy, tzv. exekučná amnestia sa na vás vzťahuje automaticky. ,,Prinášame tak výraznú pomoc ľuďom s dlhmi, ktorých máme v tomto prípade až vyše jedného milióna a vďaka nášmu generálnemu pardonu im ušetríme 885 miliónov eur,” uviedla strana Sme rodina na sociálnej sieti.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj | Foto: FB/Sme rodina