POTVRDENÉ! Nakazení Slováci môžu porušiť karanténu za týchto pravidiel!

Dátum:

Posledné nariadenia hygienikov v prípade nakazených pacientov boli jasné, pričom museli ostať v nútenej karanténe. Nie je to tak dávno, čo polícia hrozila pokutou 1 659 eur za porušenie pravidiel, kým pred pár dňami však bola zverejnená nová vyhláška.

Podľa najnovšej vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva môže osoba pozitívne testovaná na ochorenie COVID-19 opustiť domácu karanténu. Môže tak urobiť pri zabezpečení nevyhnutných životných potrieb, a taktiež sa môže zúčastniť na pohrebe blízkej zosnulej osoby.

Podmienkou je neustále nosenie respirátora FFP2, dodržiavanie dvojmetrového odstupu od ostatných a pravidelné dezinfikovanie rúk. Nová vyhláška zároveň zavádza tzv. ,,samotrasovanie“. Nakazený človek má kontaktovať osoby, s ktorými sa stretol v posledných dvoch dňoch.

Tie následne môžu konať bez upozornenia úradov. ,,Nemusia tak čakať, kým sa im pri epidemiologickom vyšetrovaní ozve regionálny úrad. Ak nebudú mať príznaky ochorenia, PCR test nie je nutný, izolácia skončí uplynutím desiateho dňa od posledného kontaktu s pozitívnou osobou,“ uvádza sa na oficiálnej stránke úradu.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: uvzsr.sk  |  Foto: uvzsr.sk, Pixabay

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Minister školstva oznámil žiakom novinku: Tieto prázdniny sa RUŠIA!

Ministerstvo školstva pred pár týždňami prišlo s návrhom, ktorý...

Boris Valábik má toho dosť: Oficiálne končí na…!

Boris Valábik v roku 2017 oficiálne ukončil aktívnu hokejovú...

POLÍCIA zadržala známeho slovenského rapera: V aute mal mať…!

Nedávno zadržala polícia slovenského rapera Karla, ktorý mal pri...

Plačková má smolu: Na letisku ju opäť odchytila POLÍCIA!

Zuzana Plačková si len pred pár dňami mohla spolu...