Vzhľadom na zhošujúcu sa pandemickú situáciu sa od stredy (3. marca) sprísňujú policajné kontroly, a to najmä na frekvenovaných miestach. Využité majú byť všetky dostupné sily a prostredky, pričom kontrolovať sa nebude iba vo formálnych rovnošatách!

Polícia Slovenskej republiky informuje o zásadnej zmene, ktorá môže ktoréhokoľvek občana postretnúť priamo na prechádzke mestom. Uniformované zložky štátnych pracovníkov totiž nebudú jediné, ktoré môžu na bežného človeka na ulici vytiahnuť pokutový hárok pre nedodržiavanie opatrení. „Od stredy budú v teréne okrem policajtov v služobnej rovnošate aj policajti v civilnom odeve,“ informuje polícia.

Muži zákona aj príslušníci ozbrojených síl SR sa zamerajú na lokality so zvýšenou koncentráciou osôb bez prednostného upozornenia o kontrolách. Lyžiarske a nákupné strediská, železničné stanice a nástupištia, potraviny, drogérie, zásielkovne, odberné miesta a podobne tak budú strážiť „špióni“ v civilnom odeve: „Ďakujeme všetkým, ktorí zodpovedným prístupom chránia seba aj svoje okolie, situácia je mimoriadne vážna,“ dodáva polícia SR.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Polícia Slovenskej republiky | Foto: IG/bratislava.sk, canvas.com