So zdražovaním sa v posledných mesiacoch akoby roztrhlo vrece, pričom sa mnohí Slováci už teraz nachádzajú vo vážnych finančných problémoch. Zdá sa, že kritická situácia sa nezlepší ani v blízkej budúcnosti. Namiesto finančnej podpory totiž dôjde k ďalšiemu zdražovaniu!

Vládni predstavitelia neustále upokojujú občanov, ktorí bojujú so zdražovaním energií. Richardovi Sulíkovi a Igorovi Matovičovi sa nedávno podarilo stabilizovať ceny elektriny pre domácnosti až do roku 2024, no situácia s plynom je viac ako kritická.

Minister hospodárstva pred pár hodinami dokonca oznámil, že ceny zemného plynu od SPP (Slovenský plynárenský priemysel) sa pre domácnosti zdvihnú o 34 až 59 %, a to od začiatku budúceho roka. ,,Keď zákazník uzavrie zmluvu na štyri roky, porastie cena plynu pre domácnosti o 20 % plus inflácia, ktorá je 12 %,“ vysvetlil Sulík počas mimoriadnej schôdze NR SR. Zo súčasnej ceny 43 eur by tak koncová cena pre zákazníkov vzrástla na 57 eur.

Druhou možnosťou je kontrakt s SPP na jeden rok, no v tomto prípade sa cena plynu zvýši o 42 % plus o infláciu. Už aj tak zlej situácii určite nepomôže, že Ruský Gazprom začal od 16. júna posielať cez Nord Stream menej plynu do západných krajín. Na Slovensko by tak malo prúdiť o 30 % menej plynu.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: YT/HNtelevízia  |  Foto: YT/HNtelevízia, Pixabay