To, o čom sa už niekoľko mesiacov špekulovalo a z počiatku to nebolo možno až tak reálne, sa skutočne stáva realitou. Slovenskú Niké ligu bude hrať ďalšie dve sezóny mnohonásobný slovenský reprezentant.

Futbalový klub ŠK Slovan Bratislava po zisku šiesteho titulu v rade potešil svojich fanúšikov aj tým, že jeho dres si oblečie Róbert Mak.

33-ročný krídelník hrával naposledy v Austrálii za FC Sydney, hrával aj za Zenit Petrohrad, Konyaspor či PAOK Solún. V Slovane s futbalom začínal, no ako 15-ročný zamieril do akadémie Manchestru City. Za jeho A-tím ale nikdy nenastúpil.

Za Slovensko odohral doposiaľ 81 stretnutí, strelil 16 gólov a vďaka tomu je štvrtým najlepším strelcom a ôsmym naskúsenejším hráčom “repre” v ére samostatnosti. Na EURO 2024 sa trošku nečakane nedostal, možno za to môžu jeho slová nevôle po tom, ako v marci cestoval z Austrálie na zraz na Slovensko, no dostal šancu na necelých desať minút.

Nadšenie z jeho podpisu neskrýval ani najznámejší generálny manažér v slovenskom futbale, a síce Ivan Kmotrík ml. „Veľmi sa tešíme, že Róbert bude v najbližších dvoch sezónach nosiť belasý dres. Prichádza v ňom veľká futbalová kvalita i odhodlanie splniť si svoj sen, ktorým bolo hrať za Slovan na novom Tehelnom poli. Na osobnom stretnutí som z Roba cítil enormnú túžbu nosiť belasý dres a v tej chvíli mi bolo jasné, že bude pre nás správnou voľbou. Verím, že môže byť ďalším lákadlom pre všetkých našich fanúšikov, na Tehelné pole totiž prichádza ďalší odchovanec a zároveň osobnosť so skúsenosťami z veľkého futbalu,“ povedal Ivan Kmotrík ml., generálny riaditeľ klubu.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený ŠK Slovan Bratislava (@skslovanbratislava)

Zdroj: IG/Škslovanbratisalva, Transfermarkt | Foto: IG/robertmak29