Jedno zo slovenských miest sa rozhodlo alarmujúcu dopravnú situáciu riešiť radikálne, čím sa môže stať vzorom aj pre iné mestá, ktoré sa boria s rovnakým problémom. V posledných mesiacoch sú mimoriadne zápchy totiž čoraz častejšie a práve z tohto dôvodu je nutné odbremeniť hlavné dopravné tepny. Jedným z riešením je tak cestovanie zadarmo spojmi mestskej hromadnej dopravy.

Mesto Sereď, ktoré má približne 16-tisíc obyvateľov, sa rozhodlo vyzdvihnúť cestovanie MHD, čím sa odbremenia hlavné dopravné cesty, zníži sa dosah na životné prostredie, a zároveň ubudne o čosi menej z rodinného rozpočtu. Na prepchaté cesty totiž Seredčania upozorňovali čoraz viac, čo podnietilo kompetentných k radikálnemu kroku.

Dve linky MHD, ktoré prevádzkuje SAD, a.s., Dunajská Streda, fungujú po celom meste a od nového roku sú bezplatné pre vybrané skupiny ľudí. Pôjde o žiakov základných a stredných škôl, pričom zadarmo môžu cestovať aj dôchodcovia. Mesto by tak malo v roku 2019 prísť o 65-tisíc, ktoré budú uhradené samotnou samosprávou.

Zdroj: interez.sk  |  Foto: Pixabay, YouTube