Vianočné sviatky mali počas uplynulého roka mimoriadne trpkú príchuť pre rodinu z Vrbova, ktorá dlhé týždne hľadala svojho nezvestného syna Štefana. 19-ročný mladík zmizol po firemnom večierku a potom, ako si odskočil zo spoločnosti na cigaretu, ho už nikto nevidel.

Zúfalá rodina z Vrbova hľadala od uplynulých vianočných sviatkov 19-ročného Štefana, ktorý zmizol približne o druhej hodine ráno. Mladý muž bol naposledy zachytený priemyselnou kamerou na benzínovej pumpe v Podolínci, odkedy ho však už nikto nevidel. Aj keď sa ešte počas večera ozval svojej mame s tým, že domov príde krátko po polnoci,  domov sa už nikdy nevrátil.

Po Štefanovi sa okamžite začalo rozsiahle pátranie, pričom okrem záchranných zložiek pomáhalo i množstvo dobrovoľníkov. Je tomu však iba zopár hodín, čo polícia Slovenskej republiky oznámila, že po dlhých týždňoch hľadania našla v rieke Poprad mŕtve telo chlapca, pričom sa potvrdili tie najhoršie správy.

„Znaleckým skúmaním bolo potvrdené, že sa jedná o nezvestného Štefana H. Cudzie zavinenie bolo vylúčené,” uviedla polícia. Posledná rozlúčka so zosnulým sa uskutoční vo štvrtok vo vrbovskom kostole. Rodine vyjadrujeme úprimnú sústrasť.

Zdroj: Polícia