Real Madrid vyhral od roku 2014 až šesťkrát Ligu majstrov. Za túto dobu sa v klube vystriedalo skutočne veľké množstvo zvučných mien, ktoré dokázali vždy v kľúčových chvíľach ťahať za jeden povraz. Postupne ale ikony odchádzajú.

Ronaldo, Bale, Isco, Casemiro, Ramos, Marcelo, Varane, Pepe, Benzema či po sezóne 2023-24 Kroos. To sú všetko mená, ktoré pre “biely balet” urobili naozaj veľa. Okrem Toniho Kroosa ale v Madride prichádzajú o ďalšie veľké meno.

Ako voľný hráč totižto z Realu Madrid odchádza stopér Nacho, ktorý bol v sezóne 2023-24 zároveň kapitánom. Hoci žiadnou veľkou hviezdou nikdy nebol a často bol treťou či ťvrtou voľbou na stopérsky post, vždy si ho vedel zastať, viackrát ale naskočil aj ako ľavý alebo pravý obranca, a napokon “celoživotný” Realista odohral za tento klub 364 zápasov, získal 25 trofejí a ako jeden z mála hráčov má na konte 6 trofejí priamo z Ligy majstrov.

Jeho novým zamestnávateľom sa stane klub Al-Qadsiah zo Saudskej Arábie, s ktorým podpíše 2-ročný kontrakt. AKtuálne je 34-ročný stopér na európskom šampionáte v drese Španielska, za ktoré odohral od roku 2013 zatiaľ 26 duelov.

Zdroj: Fabrizio Romano | Foto: IG/nachofdez90