Rakúsko nedávno zaviedlo povinné očkovanie a rovnaký scenár čoskoro nastane aj v Česku, keďže nová vláda schválila povinnú vakcináciu pre rizikové skupiny obyvateľov. Zahraničné opatrenia a najnovšie varovania epidemiológov nútia k zamysleniu politikov, či v našej krajine taktiež nepadne vážne rozhodnutie!

Eduard Heger je v posledných mesiacoch akýmsi hromozvodom medzi koalíciu a opozíciou. Dokonca sa snaží upokojovať situáciu aj medzi koaličnými partnermi. I z tohto dôvodu je presvedčený, že je dôležité nenechať sa vyprovokovať či podľahnúť hnevu.

Verejne vyhlasuje, že úcta k sebe samému, rodine, kolegom i susedom má byť prioritou. ,,Dnes, po roku a pol pandémie na Slovensku, môžeme skonštatovať, že tu máme atmosféru- agresie, nespokojnosti, frustrácie, arogancie, nízku mieru rešpektu a porozumenia, ale i túžbu po hľadaní rýchlych a často nepremyslených riešení,“ vysvetlil na sociálnej sieti.

Po pokorných slovách prešiel premiér k tomu najdôležitejšiemu. ,,…preto som povedal, že cestou z pandémie je povinné očkovanie pre 60+… O pandémií má rozhodovať ten, kto má za to zodpovednosť a má sa radiť s odborníkmi. Nie je to vec politického názoru, ale faktov a skúseností. A koalícia by v tomto mala byť jednotná,“ vyhlásil, pričom to považuje za cieľ jeho práce, aby vznikla zo Slovenska krajina, v ktorej budeme radi žiť.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: FB/Eduard Heger-predseda vlády SR  |  Foto: FB/Eduard Heger-predseda vlády SR, Pixabay