Systém cestovateľského semaforu bude mať od 9. júla už iba odporúčací charakter. Ministerstvo zdravotníctva po rokovaní vlády rozhodlo o sprísnení režimu na hraniciach pre všetkých nezaočkovaných ľudí. Prechodné obdobie pre očkovaných iba prvou vakcínou a pre pendlerov bude do 9. augusta, dokedy sa musia buď plne zaočkovať, alebo prestať poberať výhodu voľného cestovania.

Ministerstvo zdravotníctva dnes predostrelo nový plán režimu na hraniciach. Cestovný semafor zelených, červených a čiernych krajín vystrieda individuálny program, ktorého jedinou podmienkou bude slobodný prechod hraníc s plnou očkovanosťou cestovateľa.

Zmena nastane 9. júla a vláda ju schálila návrh po rokovaní s ústredným krízovým štábom v stredu (30. júna). Osoby, ktoré nie sú plne zaočkované, sa tak budú musieť podrobiť 14-dňovej karanténe, ktorú však môžu prerušiť už po piatom dni izolácie negatívnym PCR testom. Rovnako tak sa musia pri prechode hraníc registrovať aj na aktuálne platnom portáli E-hranica.

Plne zaočkovaní ľudia budú úradmi evidované iba osoby, ktorým bola druhá dávka vakcíny podaná pred viac ako 14-timi dňami. Po podaní jednodávkovej vakcíny Johnson & Johnson budú osoby vnímané za plne očkované taktiež po uplynutí lehoty dvoch týždňov.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: tvnoviny.sk | Foto: pixabay.com