V bratislavskej Petržalke bolo v noci poriadne rušno. Požiar v jednej z bytoviek zničil niekoľko bytov a 16 ľudí muselo byť aj ošetrených. Predbežná príčina požiaru bola stanovená na neodbornú manipuláciu s ohňom v byte na druhom poschodí.

V pondelok v neskorých hodinách boli hasiči privolaní na Andrusovovú ulicu v Petržalke. V bytovke vypukol požiar, ktorý zničil niekoľko bytov, kým 16 ľudí muselo byť ošetrených. „Bratislavskí policajti boli včera krátko pred 23.00 h vyslaní na Andrusovovú ulicu v mestskej časti Petržalka, kde malo dôjsť k požiaru bytu. Po ich príchode sa na mieste už nachádzali príslušníci Hasičského a záchranného zboru, ktorí vykonávali hasičské práce, pri rozsiahlom požiari bytu na druhom poschodí 8-poschodového obytného domu,“ píše polícia.

Z domu bolo postupne evakuovaných celkovo 16 obyvateľov, ktorí boli privolanými záchranármi a hasičmi na mieste ošetrení. Z uvedeného počtu bolo celkovo šesť osôb prevezených k ošetreniu do nemocníc. Po uhasení požiaru sa na miesto dostavil aj zisťovateľ príčin požiarov, ktorý ako ohnisko požiaru označil byt na druhom poschodí. Podľa doterajších informácii pravdepodobná príčina požiaru bola neodborná manipulácia s ohňom. Po uhasení boli v priestoroch uvedeného bytu nájdené aj telá zhorených zvierat – psa a mačky,“ odhalili smutné detaily.

Škoda spôsobená požiarom bola predbežne odhadnutá na 150-tisíc eur. Obyvatelia boli po ukončení prác krátko po polnoci opäť navrátení do svojich príbytkov. „Vyšetrovaním presných príčin, ako aj okolností, ktoré tejto udalosti predchádzali, sa v súčasnosti zaoberajú policajti Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave V. Policajný vyšetrovateľ začal v tejto súvislosti trestné stíhanie vo veci trestného činu všeobecného ohrozenia,“ dodala polícia.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

ZdrojFoto: FB/Polícia SR – Bratislavský kraj