21. decembra došlo v Domove sociálnych služieb v Prešovskom kraji k ničivému požiaru. Namiesto ozdobovania vianočného stromčeka museli zamestnanci i klienti utekať pred ničivými plameňmi so snahou zachrániť si život. O pár hodín neskôr došlo k ďalšej tvrdej rane.

Požiar v Domove sociálnych služieb v Osadnom, ktorý vypukol 21. decembra v nočných hodinách, si vyžiadal jednu obeť. Deväť klientov bolo hospitalizovaných na oddelení anesteziológie a intenzívnej medicíny. Žiaľ, traja z nich vážnym zraneniam napokon podľahli.

Celkovo tak v dôsledku nešťastia vyhasli štyri ľudské životy. ,,Tragédia poznačila naše životy. Materiálne škody sa nahradiť dajú, ľudský život nie. Začali sa nám ozývať súcitní ľudia, ktorí chcú pomôcť materiálne, finančne, prejavmi účasti. Sme im za to veľmi vďační,“ napísal na sociálnej sieti Ján Šrenkel, riaditeľ Centra sociálnych služieb Zátišie, ktoré spadá pod DSS v Osadnom.

O pár dní však prišla ďalšia rana, keďže práve riaditeľ Šrenkel 26. decembra spáchal samovraždu. ,,Prišli sme o veľmi schopného manažéra po ľudskej aj profesionálnej stránke, ktorý bol jedným z najpríkladnejších riaditeľov našich sociálnych zariadení,“ povedala pred médiami Lea Heilová z oddelenia komunikácie a propagácie Úradu Prešovského samosprávneho kraja, pričom upozornila, že jeho smrť je momentálne predmetom vyšetrovania.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: TA3  |  Foto: FB/Polícia SR-Prešovský kraj