20 hasičov zasahovalo v uplynulých hodinách na Ovručskej ulici v Košiciach, kde došlo k požiaru jedného z bytov na piatom poschodí. Príčinou nešťastia pritom bol podľa prvotných informácii výbuch plynu, čo sa však napokon nepotvrdilo.

V stredu (9. decembra) bojovali hasičské jednotky s požiarom bytu v Košiciach, kde malo podľa prvotných informácii dôjsť k výbuchu plynu, čo sa však napokon nepotvrdilo. Po príchode začali záchranári okamžite s evakuáciou celkovo osemnástich osôb, z ktorých boli tri deti, ako aj hasebnými prácami. Tie napokon trvali pol hodinu, pričom približne 40 obyvateľov paneláka bolo sústredených do neďalekej telocvične.

„Hasičom sa po úplnej likvidácii požiaru podarilo prehľadať byt na 5. podlaží, v ktorom horelo. Výbuch plynu sa napokon nepotvrdil. Zasiahnutá bola obývacia izba, ktorá zhorela celá aj so zariadením. Ostatné miestnosti v byte boli vplyvom sálavého tepla čiastočne poškodené a silno zadymené,“ uviedla hovorkyňa Zuzana Farkasová. Príčina vzniku požiaru nateraz nie je známa a ostáva predmetom vyšetrovania. Pre obyvateľov zriadilo mesto náhradné ubytovanie, ktoré využije 6 osôb.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj:  Policia, Prezídium Hasičského a záchranného zboru