Austráliu v týchto dňoch pohlcujú ničivé plamene, ktoré pripravili o život takmer 30 ľudí a viac ako 500 miliónov zvierat. Kým mnohé celebrity vyzývajú celý svet k pomoci, iné sa rozhodli konať a prispieť priam závratnými sumami.

V Austrálii aktuálne bojujú profesionálni i dobrovoľní hasiči so zničujúcimi plameňmi, ktoré likvidujú nielen domovy a lesy, ale aj životy. Desivé snímky z postihnutých miest obiehajú celý svet, pričom podporu oblastiam vyjadrujú ako “obyčajní ľudia”, tak aj celebrity. Práve tie majú mimoriadny dosah na svojich fanúšikov, pričom ich vyzývajú k finančnej či materiálnej pomoci.

Jednými z tých, ktorí ukázali priam obrovské srdcia, sú aj speváčka Pink (40) či herečka Nicole Kidman (52). Obe hviezdy svetového šoubiznisu totiž venovali na podporu hasičov v Austrálii fantastických 500 000 amerických dolárov!

“Som úplne zničená, keď sledujem, čo robia tie strašné požiare v Austrálii. Venujem 500 000 dolárov miestnym hasičom, ktorí bojujú s ohňom v prvej línii,” vyznala sa speváčka, ktorá si vyslúžila množstvo pozitívnych reakcii.

V podobnom duchu sa niesol aj príspevok od hollywoodskej hviezdy Nicole Kidman, ktorá spolu s manželou Keithom Urbanom venuje hasičom taktiež 500 000 dolárov. Požiare v Austrálii pohltili takmer 2 000 domov, no taktiež zničili minimálne 5,25 milióna hektárov lesov.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj | Foto: IG/nicolekidman, Pink, FB/Travel Hit List