Nadpriemerné teploty neprospievajú ako človeku, tak ani prírode samotnej. S požiarmi však najviac toto leto bojuje Chorvátsko. V krajine sa vyskytujú opäť už druhý deň a predpoklad, že budú pretrvávať je veľmi vysoký. 

Požiar, ktorý vypukol v utorok 1. augusta okolo 14.30 h v blízkosti Kistanje, v obci Mjerkači ohrozoval Národný park Krka. Hasili ho štyri protipožiarne lietadlá Canadair chorvátskeho ministerstva obrany. Požiar však pretrváva a horí tráva i nízke rastlinstvo. Oheň zatiaľ zničil približne 60 hektárov pôdy a stále sa šíri smerom do oblasti Národného parku Krka. Hasiči zo Sinje a Vrlika robia všetko preto, aby získali oheň pod kontrolu. Požiar podľa informácií hasí aktuálne 37 hasičov s 13-timi kusmi hasičskej techniky.

Veľký požiar vypukol i v pondelok 31. júla za Červeným jazerom. Zasiahnutý bol Imotskog na veľkej ploche a silný vietor šíril oheň do priľahlých obcí. Horeli borovice a situácia bola veľmi komplikovaná. Na pomoc boli opäť vyslané protipožiarne lietadlá a približne 70 hasičov z okolitých miest.

Zdroj/Video/Foto: Facebook IstraMET, istramet.hr, index.hr, YouTube, Facebook Vatrogasci