Pozitívnych na koronavírus pribudlo v posledných dňoch aj medzi poslancami či ministrami, ktorí museli poputovať do povinnej domácej karantény. Keďže sa ale v pondelok hlasuje o dôležitom bode, Ján Mikas narýchlo zmenil vyhlášku.

Ešte pred víkendovým očkovaním na Slovensku, ktoré spustilo vlnu kritiky a pochybností, sa koronavírus potvrdil u viacerých politikov, poslancov aj ministrov. Tí museli skončiť v domácej karanténe a izolovať sa od ostatných členov domácnosti dokonca aj počas sviatkov.

V parlamente sa však má práve dnes poobede hlasovať o predĺžení núdzového stavu, ktorý má skončiť už v utorok, no vláda chce zákaz vychádzania predĺžiť minimálne do 10. januára. Pri hlasovaní o novele ústavného zákona je ale potrebných 90 poslancov, čo by bol v súčasnej situácií problém.

Hlavný hygienik Ján Mikas tak ešte v nedeľu večer podľa informácií Denníka N narýchlo zmenil vyhlášku a doplnil, že rokovaní a výkonu práce pri riešení mimoriadnych úloh sa môžu zúčastniť aj pozitívne testovaní poslanci. Podmienkou ale je, aby boli bez príznakov, používali respirátor FFP2 bez výdychového ventilu, rukavice aj dezinfekčné prostriedky.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: dennikn.sk │ Foto: TV JOJ, YouTube/Braňo Závodský Naživo, DenníkN