V utorok otriasla Slovenskom tragická nehoda autobusu, ktorý na ceste z Korfu havaroval na srbskej diaľnici. Na mieste nehody zomrelo päť ľudí, traja Slováci a dvaja občania Česka.

[sociallocker]V autobuse cestovnej kancelárie Aeolus bolo 29 cestujúcich a dvaja šoféri. Tragickú nehodu žiaľ neprežili 64-ročný Ľubomír, 67- ročná Erika a 34-ročná Martina. Ženy mali byť matka s dcérou a všetky obete mali sedieť v prednej časti autobusu. Ďalšie dve osoby boli Hana (†56) a Marie (†67) z Moravy.

Zranených bolo 26 pasažierov, pričom jeden cestujúci ostáva ešte stále v srbskej nemocnici, nakoľko jeho zranenia sú vážne. Pre zvyšnú posádku autobusu letel včera popoludní vládny špeciál, ktorý ich v noci priviezol na Slovensko. Cestovná kancelárie ich následne svojim autobusom rozviezla z hlavného mesta do ich bydliska.

Pluska priniesla spoveď jedného cestujúceho, ktorý sa k tragédii vyjadril: „Žijeme a sme relatívne v pohode. Moja priateľka Katka (23) je na chrbte dorezaná od skla, ale v rámci toho je to stále O. K. Ťažko sa mi o tom rozpráva, sme radi, že sme nažive, je mi však ľúto ľudí, ktorí zahynuli pri nehode. Momentálne čakáme v hoteli. Večer by nás mal vládny špeciál dopraviť do Bratislavy.“

Príčina nešťastia zatiaľ nie je známa. Domnieva sa, že šofér mohlo dostať mikrospánok, i keď cestovná kancelária tvrdí, že je to málo pravdepodobné, nakoľko dvanásť minút pred nehodou platil šofér mýto. Neprekročil ani rýchlosť a po diaľnici išiel 85 km/h.

Zdroj: pluska.sk | Foto: YouTube[/sociallocker]