Každoročná veľkolepá súťaž s názvom Eurovízia, ktorej sa zúčastňujú mnohé krajiny Európy pozná meno víťaza. Je ním portugalský spevák Salvador Sobral. Podľa pravidiel, vyhral pre svoju krajinu možnosť budúceho organizovania speváckej súťaže práve v jeho krajine.

Spevácka súťaž s oficiálnym názvom Eurovision Song Contest je jedným z najdlhšie vysielajúcich programov na svete. Konkrétne sa koná už od roku 1956, pričom tohtoročná Eurovízia bola usporiadaná v hlavnom meste Ukrajiny v Kyjeve. Súťaže za zúčastnilo až 26 finalistov z celej Európy, ale slovenské zastúpenie na nej chýbalo.

Víťaz Salvador Sobral musí pochádzať z veľmi talentovanej rodiny. Vyhral s pesničkou “Amar Pelos Dois” (Láska pre oboch), ktorú mu napísala jeho vlastná sestra. Mladý 26-ročný spevák vyhral zrejme aj vďaka tomu, že od ostatných súťažiacich sa odlíšil svojím vystúpením. Spieval veľmi éterickú pieseň za zvukov klavíra a sláčikov. S prehľadom získal víťazných 758 hlasov.

Na druhom mieste sa umiestnil iba 17-ročný Kristian Kostov z Bulharska. Jeho pieseň niesla názov “Beautiful Mess” (Prekrásny chaos), dokázal si s ňou vybojovať 615 bodov.

Tretie miesto obsadilo hudobné trio z Moldavska SunStroke Project. Pieseň s názvom “Hey Mamma” im vyniesla krásnych 374 bodov.

Zdroj: eurovision.tv| Foto: YouTube