POZOR! Deti podľahli nebezpečnému trendu: Okamžite spôsobuje závislosť!

Dátum:

Deti často podľahnú novým trendom, pričom si neuvedomujú, že môžu vážne poškodiť svoje zdravie. Zvedavosť či snaha zapôsobiť u kamarátov je v tomto prípade silnejšia. Veľmi rýchlo sa však stanú závislými a situácia sa môže poriadne zvrhnúť.

V poslednom období sa ukázalo, že deti objavili tzv. drogu pre športovcov. Ide o žuvací tabak, pričom sa už objavili prípady, kedy ho školáci žuvali na základnej škole počas vyučovacej hodiny. Týmto spôsobom môže vzniknúť veľmi silná závislosť na nikotíne.

Mnohí rodičia tak ani nevedia, čo ich detí užívajú, keďže sa môže zdať, že ide o obyčajnú žuvačku. ,,Teraz je dosť populárny v istej časti mládeže tzv. snus. Je medzi nimi rozdiel. Klasický žuvací tabak, kde sú tabakové listy, sa vkladá do úst a pľuje sa von. Snus je prášok vo vrecúškach, ktorý sa vkladá medzi ďasná a hornú alebo dolnú peru,“ vysvetlil Ľubomír Okruhlica, riaditeľ Centra pre liečbu drogových závislostí pre tvnoviny.sk.

Aj napriek tomu, že predaj snusu je zakázaný, distribuovanie výrobku pod názvom žuvací tabak v balíčkoch je povolený. Nikotín sa neinhaluje, v dôsledku čoho nehrozí rakovina pľúc. Žuvanie tabaku však môže spôsobiť rakovinu pankreasu, ústnej dutiny či hrtana. Je tak na mieste, aby rodičia skontrolovali svoje deti, ak v ich ústach uvidia niečo iné ako žuvačku či cukrík.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: tvnoviny.sk  |  Foto: TV Markíza, Pixabay

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Herečka obvinila ex z obťažovania syna: Teraz je v náručí tohto muža!

V druhej polovici apríla otriasol Slovenskom škandál, keď herečka...

A bude svadba! Víťazi Love Islandu sa zasnúbili, Laura ukázala prsteň!

Je tomu len zopár mesiacov, čo TV Markíza nasadila...

Dibáková sa neudržala v priamom prenose: Odkaz pre Igora Matoviča!

Igor Matovič pred pár dňami vyrukoval na koaličnej rade...

AKTUÁLNA SPRÁVA! Obľúbená módna značka na Slovensku končí!

Nie je žiadnym tajomstvom, že pandémia koronavírusu výrazne zasiahla...