POZOR! Počas dnešného dňa – soboty 30. júna sa bude naše územie podľa informácií meteorológov nachádzať vo vysokom tlakovom gradiente, čo spôsobí, že v ňom bude k nám od severu prúdiť chladnejší a suchý vzduch.

Portál imeteo.sk uvádza, že očakávaný je silný nárazový vietor. Ten by mal fúkať predovšetkým na východnom a západnom Slovensku, no taktiež na horách. “Maximálne denné teploty vystúpi na +13 až +19 °C, na juhovýchode a juhozápade do +24 °C, informuje imeteo.sk.

Zdroj: ReproFoto imeteo.sk

Výstrahu prvého stupňa pred silným vetrom vydal aj Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) a platí pre všetky kraje Slovenska. Tento silný vietor preto treba očakávať počas soboty 30. júna od 7.00 h do 21.00 h.

zdroj: ReproFoto shmu.sk

V uvedených krajoch sa očakáva MIESTAMI výskyt vetra, ktorý dosiahne krátkodobo (v nárazoch) rýchlosť 18 – 23 m/s (65 – 85 km/h). “Táto rýchlosť predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity. Predpokladaná rýchlosť vetra je v danej ročnej dobe a oblasti bežná, ale môže spôsobiť škody menšieho rozsahu,” uvádza shmu.sk.

Zdroj/Foto: imeteo.sk, shmu.sk | Ilustračné foto: pixabay.com