Udalosti POZOR! Dôležitá správa pre žiakov i učiteľov: Jesenné prázdniny sa..!

POZOR! Dôležitá správa pre žiakov i učiteľov: Jesenné prázdniny sa..!

Pandémia koronavírusu výrazne zasiahla do vyučovania žiakov po celom Slovensku. Mnohí študenti si museli zvyknúť na dištančnú výučbu v pohodlí domova, čo pre viacerých z nich nebolo jednoduché. Opatrenia však najnovšie zasahujú aj do vopred naplánovaných prázdnin.

Pred pár hodinami Igor Matovič na tlačovej konferencií oznámil, že sa okrem prvého stupňa základných škôl prejde na online vyúčbu, a to až do 27. novembra. Taktiež bol pôvodný termín jesenných prázdnin určený od 29. októbra a školáci mali opäť zasadnúť do lavíc až druhého novembra.

Celoplošné testovanie však ovplyvnilo aj vopred plánované voľno, na ktoré sa žiaci tešia každý rok. ,,Jesenné prázdniny sa posúvajú na 30. októbra 2020, pričom 2. novembra, 6. novembra a 9. novembra budú prázdniny tiež,“ uvádza sa na oficiálnej stránke ministerstva obrany.

Vždy ide o piatok a pondelok pred a po celonárodnom testovaní. Riaditelia škôl Na Orave a v Bardejove, kde je evidovaný vysoký počet potvrdených prípadov, môžu udeliť žiakom riaditeľské voľno.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: mosr.sk  |  Foto: Pixabay, FB/Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR

Exit mobile version