Od nasledujúceho týždňa nebude žiadny okres v IV. stupni varovania. Pre predškolákov a školákov v bordových okresoch to znamená, že budú otvorené materské školy, prvý stupeň základných škôl, 8. a 9. ročník ZŠ a posledné ročníky stredných škôl.  

V červených okresoch budú otvorené materské školy, základné školy, posledné ročníky stredných škôl a prvé štyri ročníky gymnázií. V ružových okresoch bude otvorené kompletne celé vzdelávanie. Pozor, od nasledujúceho týždňa prichádza pre žiakov a rodičov ďalšie oslobodenie.

Povinnosť rodiča a plnoletého žiaka preukazovať sa negatívnym výsledkom testu je minulosťou. Od pondelka prechádza systém na intervenčné testovanie, čo je cielené testovanie v prípade podozrenia alebo potvrdenia nákazy Covidom-19.

Branislav Gröhling odporúča školám využívať kloktacie testy, ktoré už sú po Slovensku porozvážané práve pre prípady, kedy by vzniklo podozrenie na pozitivitu v triede. Školy však naďalej môžu využívať antigénové testovanie žiakov, na ktoré budú dostávať aj finančné príspevky od štátu.

Pokiaľ ide o prijímacie pohovory, žiak sa pri vstupe do budovy školy, ktorú zatiaľ nenavštevuje, musí preukázať negatívnym výsledkom testu na ochorenie Covid-19. Pokiaľ sa v čase skúšok žiak nachádza v izolácií, riaditeľ mu musí po predložení lekárskej správy  podľa zákona prideliť náhradný termín prijímacích skúšok.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR | Foto: canvas.com, streamable.com | Video: streamable.com