Igor Matovič dnes (10. mája) informuje o polarizujúcej téme, ktorá ho napokon stála aj premiérske kreslo. Tajný nákup ruskej vakcíny Sputnik V v spolupráci s niekdajším ministrom zdravotníctva Marekom Krajčím už dnes pozná svoj ortieľ.

Šokujúca informácia o tajnom nákupe vakcíny Sputnik V Igorom Matovičom spoločnosť dodnes rozdeľuje na dva tábory. Kým niektorí o očkovacej látke neschválenej a necertifikovanej Európskou liekovou agentúrou nechcú ani počuť, iní sú jej výhradnými zástancami.

Igor Matovič a jeho výrazné pohoršenie nad ortieľom riaditeľky ŠÚKL ohľadom vakcíny Spunik V vyústil až do výjazdu ministra financií za maďarské hranice. Tam sa dohodol na testovaní látky práve laboratóriami maďarských susedov, o niekoľko týžňov neskôr si však Rusi prevzali vakcínu na pretestovanie svojimi vlastnými odborníkmi.

Igor Matovič informuje o výsledku: „SPUTNIK PRISTÁVA. Po výborných výsledkoch testov v certifikovanom OMCL laboratóriu v Maďarsku a po 3-mesačných všemožných obštrukciách všemocných sa schyľuje v najbližších dňoch k začiatku očkovania Sputnikom V aj na Slovensku. S ruskou stranou som počas víkendu dohodol, že po pretestovaní vakcíny v registrovanom OMCL laboratóriu so začiatkom očkovania súhlasia. Tešte sa, ktorí sa tešiť chcete,“ zaujal stanovisko minister financií.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj | Foto: FB/Igor Matovic