Len pred pár dňami sme vás informovali o stiahnutí nevhodného výrobku z pultov obchodného reťazca Tesco, no o škodlivých výrobkoch informuje aj Lidl. Ide dokonca až o tri produkty, ktoré museli stiahnuť.

Prvým produktom sú „Tastino“ Chrumkavé oblátky s arašidovou krémovou náplňou 57 % a arašidovým posypom 11 %, zdobené kakaovou tukovou polevou 17 % s hmotnosťou 210g, dátumom minimálnej trvanlivosti 18.1.2019 a dátumom výroby 18.4.2018, od dodávateľa Tago Przedsiębiorstwo. Dôvodom stiahnutia sú nevyhovujúce kvalitatívne vlastnosti. Stiahnutie sa týka výlučne tejto jednej šarže, ostatných výrobkov sa to netýka.

Lidl taktiež sťahuje zo svojich predajní „Ocean Sea“ Rybie prsty z tresky aljašskej, v chrumkavej bezgluténovej obaľovacej zmesi, krájané z blokov, prakticky bez kostí, predpečené, jednotlivo odoberateľné, hlbokozmrazené 10ks, 300g. Dátum minimálnej trvanlivosti: 27.12.2018, šarža L 7 186, dodávateľ: Greenland Seafood. Dôvodom stiahnutia sú taktiež nevyhovujúce kvalitatívne vlastnosti.

Posledným nevyhovujúcim výrobkom je Kvasená kapusta v slanom náleve, 1 kg, dátum spotreby 15.08.2018, šarža L 129 od dodávateľa HORTI s.r.o. Dôvodom stiahnutia produktu sú nevyhovujúce senzorické vlastnosti.

V prípade, že ste si niektorý z týchto produktov zakúpili, môžete ich vrátiť v ktorejkoľvek predajni, pričom vám budú vrátené peniaze za nákup.

Zdroj/Foto: lidl.sk | Ilustračná foto: Wikipedia