Pred nami je očakávané výrazné ochladenie. Podľa informácií meteorológov budú teploty v niektorých oblastiach zo dňa na deň nižšie takmer až o 15 °C. Vo veľmi teplom prúdení sa budeme nachádzať ešte počas štvrtka 21. júna. 

Počas noci zo štvrtka 21. júna na piatok sa však prúdenie výrazne zmení na studené, morské od severozápadu. A práve to bude mať za následok výrazný prepad denných teplôt.

ZMENA PRÍDE VO ŠTVRTOK VEČER

Podľa portálu imeteo.sk sa počasie začne meniť vo štvrtok 21. júna vo večerných hodinách. Ovplyvňovať ho začne studený front, ktorý prinesie so sebou aj búrky. Za týmto studeným frontom k nám počas noci začne prenikať veľmi studený vzduch od severozápadu.

„Teplota v hladine 850 hPa, čo predstavuje nadmorskú výšku zhruba 1500 m n.m. môže klesnúť až k bodu mrazu. Zatiaľ čo teploty počas štvrtka sa budú pohybovať od +26 do +33 °C, tak v piatok to bude len od +14 až +20 °C a ako vidieť na mapke, ktorá porovnáva očakávané piatkové teploty oproti štvrtkovým, tak sa v niektorých oblastiach ochladí až o takmer 15 °C, informuje imeteo.sk.

zdroj: ReproFoto imeteo.sk

V studenom prúdení zostaneme podľa imeteo.sk aj počas víkendu a teploty pôjdu veľmi pomaly nahor.

zdroj: ReproFoto imeteo.sk

Zdroj: imeteo.sk, ilustračné foto/pixabay.com