POZOR! Most medzi Hlohovcom a Trnavou musel byť okamžite uzavretý!

Dátum:

Na tento rok bola naplánovaná dlho očakávaná rekonštrukcia mosta, ktorá je financovaná Trnavským samosprávnym krajom. Uzávierka významného mosta bola ohlásená na 20. apríl, no situácia sa veľmi rýchlo zmenila, pričom sa našli výrazné trhliny, v dôsledku čoho bol mostný objekt pre všetkých okamžite uzavretý!

Rozsiahla rekonštrukcia bola naplánovaná po Veľkej noci, no viac ako 300 metrov dlhý most bol v natoľko kritickom stave, že bol uzavretý už včera (30. marca). Rozhodnutie padlo zo strany dopravného inžiniera, ktorý stavbu videl na vlastné oči. Podľa stavebno-technického stavu bol zaradený do 7. stupňa, ktorý je považovaný za najhorší. Ide o dôležitý mostný objekt, ktorý prepája Trnavský a Nitriansky región, pričom je hlavnou prístupovou cestou do mesta Hlohovec.

Cez most sa momentálne nedostanú vodiči osobnej ani nákladnej prepravy, no taktiež chodci či cyklisti. Pre mnohých občanov ide o veľkú komplikáciu, keďže sa nemohli na danú situáciu vôbec pripraviť. Mnohí z nich sa už po moste nedokázali vrátiť domov a museli ísť obchádzkovou trasou.

Pri regulácii a usmerňovaní vodičov by mali v nasledujúcich dňoch dohliadať policajné hliadky. Rekonštrukcia by mala trvať minimálne šesť mesiacov, no chodcom a cyklistom by malo byť umožnené prechádzať aspoň cez železničný most. Vodiči môžu využívať tieto obchádzkové trasy.

  • Cez obce Sereď-Šintava-Dvorníky-Bojničky-Hlohovec ( pre vodičov s autami do 3,5 tony)
  • Cez mesto Piešťany-Krajinský most (pre osobné autá a nákladné autá s maximálnou hmotnosťou do 12 ton)
  • Diaľnica D1-diaľnica R1 križovatka Šoporňa-Šintava-Dvorníky-diaľnica D1 križovatka Lúka nad Váhom, Moravany nad Váhom a Banka (pre nákladnú prepravu)

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: FB/Polícia SR-Trnavský kraj  |  Foto: FB/Hlohovec, hlohovec.sk

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Odhodila zábrany: Vo vysokom štádiu tehotenstva sa ukázala celkom NAHÁ!

Podnikateľka a influencerka Zuzana Strausz Plačková potvrdila vo februári...

Tvrdá rana pre Matoviča: Táto strana ho prestala podporovať!

Pred parlamentnými voľbami 2020 spolu plánovali vytvoriť novú vládu,...

Filmový svet v slzách: Známy herec ZOMREL náhle počas natáčania!

Filmový svet skončil v slzách po náhlej a nečakanej...

Slovenská speváčka a herečka (40) ŠOKUJE: Utajila tehotenstvo aj pôrod!

Známa slovenská speváčka a herečka, ktorú fanúšikovia obľubujú najmä...