Štátny ústav pre kontrolu liečiv (ŠÚKL) informuje verejnosť o stiahnutí lieku z úrovne distribučných spoločností, lekární a pacientov. Kontrolóri totiž zachytili falošné balenia predmetného lieku, ktoré ich donútili okamžite konať.

Na oficiálnej stránke ústavu sa objavilo nové oznámenie o stiahnutí lieku. Ide o ,,IMBRUVICA 140 mg tvrdé kapsuly, cps dur 90×140 mg (fľ. HDPE), kód ŠÚKL: 2189B, č. šarže: KIS0400 (exp. 08/2023)“. Dôvodom stiahnutia je výskyt falšovaných balení predmetnej šarže.

K odhaleniu závadného lieku došlo pri overovaní bezpečnosti liekov v rámci distribučného reťazca. ŠÚKL momentálne eviduje dve podozrivé balenia liekov. Kontrolóri upozorňujú pacientov, aby si skontrolovali liek, ktorý práve užívajú alebo majú doma. Informácie o šarži je možné nájsť na spodnej strany krabičky či na pravej strane nálepky na fľaši pod názvom Lot/Nr Serii.

IMBRUVICA je protinádorovým liekom, ktorý patrí do skupiny medikamentov inhibítory proteínkinázy. Užíva sa pri lymfóme z plášťových buniek alebo lymfatických uzlín. Liečivo je účinné aj pri chronickej lymfocytovej leukémií a druhu rakoviny postihujúcej biely krvinky s názvom lymfocyty.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: sukl.sk  |  Foto: FB/ŠÚKL, Pixabay